• خبر روز


بازدید نماینده موسسه سروانتس از دانشگاه علامه طباطبایی

در این بازدید که در 16 مهر ماه در دفتر مدیرگروه زبان و ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، «آنتونیو لاثارو گوثالو»، مدیرمؤسسه سروانتس واقع در اردن و خانم «ساندرا ریواس‌آگونوس»، رئیس مطالعات مؤسسه سروانتس شعبه عمان حضور داشتند.

گروه زبان و ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه طباطبائی بر اساس درخواست سفارت اسپانیا مبنی بر برگزاری جلسه‌ای میان این گروه آموزشی و مدیرانمؤسسه سروانتس در اردن و عمان و قرار ملاقاتی جهت آشنایی با فعالیت‌های این گروه آموزشی و تبادل اطلاعات، این نشست را برگزار کرد.

در این نشست که در دفتر دکتر نجمه شبیری، مدیرگروه زبان و ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، دکتر جیران مقدم، دکتر رافائل ماریل‌لو، دکتر انسیه آزادی و دکتر علیرضاامید بخش و آقای خاویر ارناندث از این گروه آموزشی حضور داشتند.

.در این جلسه اطلاعات آموزشی دو مرکز توسط استادان حاضر در نشست ارائه شد و هر کدام از آنها نظرات خود را بیان کردند.

شبیری: دانشگاه علامه طباطبائی قدیمی‌ترین مرکز آموزش زبان اسپانیایی

نجمه شبیری، مدیرگروه زبان و ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه طباطبائی در این نشست با اشاره به اینکه آموزش زبان اسپانیایی از سال ۱۳۴۵ در این مرکز آغاز شده است، گفت: طبق این تاریخ، دانشگاه علامه طباطبائی قدیمی‌ترین مرکز آموزش زبان اسپانیایی در ایران به شمار می‌رود.

همچنین مهمانان در این نشست به بیان فعالیت‌های مؤسسه سروانتس در جهان و به‌خصوص در رابطه با خاورمیانه پرداخت و نظرات خود را در زمینه چگونگی همکاری‌های مشترک و تبادلات علمی بیان کردند.

مؤسسه سروانتس نهادی فرهنگی و غیرانتفاعی است که در سراسر دنیا فعالیت می‌کند و در سال ۱۹۹۱ توسط دولت اسپانیا تأسیس شده است. نام این مؤسسه از نویسنده مشهور اسپانیایی، سروانتس (۱۵۴۷–۱۶۱۶) گرفته شده که خالق مهمترین اثر ادبی زبان اسپانیایی یعنی «دن کیشوت» است. این مؤسسه در بیش از ۲۰ کشور دارای ۵۴ شعبه بوده و هدف اصلی از فعالیت‌های این مؤسسه آموزش و ترویج زبان و فرهنگ اسپانیا و آمریکای لاتین اسپانیایی زبان است.

گفتنی است قبل از برگزاری این نشست، نمایندگان مؤسسه سروانتس به همراه نماینده سفارت اسپانیا با همراهی مدیرگروه زبان و ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه طباطبائی از بخش‌های مختلف دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی بازدید کردند.


تاریخ درج خبر: 1397/07/29 - ساعت درج خبر: ١٠:١١ - شماره خبر: ٧١٦٤ - تعداد بازدید: 496


خروج